Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

john deere ciągnikDziś zakup ciągnika nie jest tak prosty jak jeszcze kilkanaście lat temu. Oczywiście producenci oferują coraz więcej rozwiązań. Jednak właśnie ten fakt sprawia, że wybór idealnego ciągnika może przysporzyć wiele wątpliwości. Dobry ciągnik musi w końcu odpowiadać na wszystkie potrzeby rolnika, ale jednocześnie musi być to maszyna w korzystnej cenie. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem maszyny przeprowadzić dokładną analizę rynku. O czym zatem należy pamiętać wybierając ciągnik?

 

Przeznaczenie ciągnika

Jednym z głównych kryteriów wyboru ciągnika powinno być jego konkretnego przeznaczenie. Innymi słowy, do jakich prac ciągnik ma być wykorzystywany. Zasada ta dotyczy zarówno zakupu ciągnika nowego, jak i używanego. Równie istotne jest to z jakimi innymi maszynami ciągnik będzie miał współpracować. W przypadku dużych gospodarstw rolnych często jest tak, iż w pracach wykorzystuje się nawet kilka ciągników. Decydując się na zakup nowego ciągnika pod uwagę wziąć należy to, czy będzie to główny ciągnik w gospodarstwie wykorzystywany do większości pracy czy będzie to ciągnik pomocniczy. W pierwszym przypadku warto postawić na renomowanych producentów. Dobrym rozwiązaniem będą tu m.in. ciągniki zachodnie John Deere. To nowoczesne i komfortowe ciągniki, które pozwalają na zapewnienie sobie optymalnych warunków pracy. W przypadku ciągników pomocniczych dobrym rozwiązaniem będzie zakup mniejszego ciągnika. Tu postawić można na ciągnik o prostej i standardowej konstrukcji.

 

Ciągnik nie tylko do prac polowych

Ciągniki nie są oczywiście wykorzystywane tylko i wyłącznie w pracach polowych. Często wykorzystuje się je również przy hodowli zwierząt. Jeśli właśnie taki ciągnik jest poszukiwany, to również warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim powinien być to ciągnik zwrotny, kompaktowy. I co ważne, współpracować powinien z ładowaczem czołowym. Na rynku dostępne są zarówno nowe, jak i używane ciągniki do prac przy hodowli zwierząt. To jaki wybrać zależy przede wszystkim od wielkości gospodarstwa. W przypadku dużych gospodarstw, w których hodowla zwierząt stanowi główną działalność lepiej jest postawić na rozwiązania nowoczesne. I tu znów uwagę zwrócić można na ciągniki zachodnie John Deere.

 

Zakup ciągnika używanego

Nie jest tajemnicą, że ciągniki nie należą do tanich maszyn. Nie każdego rolnika stać zatem na zakup nowego ciągnika. Rozwiązaniem jest tu oczywiście zakup ciągnika używanego. Musi być to jednak maszyna w pełni sprawka, która posłuży przez długi okres. Dlatego decydując się na ciągnik używany ważne jest, aby uwagę zwrócić na kilka istotnych parametrów. Ważne jest jego pochodzenie, ilość przepracowanych mth, stan ogumienia oraz oczywiście ogólny stan techniczny maszyny. Sprawdzając stan techniczny uwagę zwrócić należy na typ przekładni. Dość skomplikowane skrzynie biegów, które mają już na swoim koncie duży przebieg mogą niestety często ulegać awariom. To wiązać będzie się z koniecznością ich naprawy, a tym samym z dodatkowymi kosztami.