Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

wp praca zdalnaPraca w systemie zdalnym posiada wiele zalet jednakże niesie za sobą również sporą odpowiedzialność. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to system pracy, w którym poradzi sobie każdy to jednak wrażenie to jest dość mylne. Osoby pracujące w trybie zdalnym muszą cechować się dużą samodyscypliną. W pracy zdalnej pracownik w pewnym sensie sam jest swoim szefem. Musi nadzorować pracę i rozplanować ją sobie w taki sposób aby zdążyć na wymagany termin. W jaki sposób można ułatwić sobie pracę zdalną?

 

 

Przygotuj swoje stanowisko pracy

W większości przypadków będzie to biurko z komputerem stacjonarnym bądź laptopem. Na stanowisku pracy powinien panować porządek. Warto pozbyć się z niego wszelkich niepotrzebnych przedmiotów oraz zadbać aby akcesoria potrzebne do wykonywania pracy były czas pod ręką.

 

Wyeliminuj rozpraszacze

Wbrew pozorom w domowym zaciszu niekiedy jest znacznie trudniej o skupienie niż w biurze. Większa swoboda w przypadku efektywności pracy może okazać się dużym problemem. O czym mowa? We własnym mieszkaniu szef nie będzie kontrolował tego czy właśnie korzystasz z telefonu, masz włączony telewizor bądź prowadzisz korespondencję ze swoim znajomym. Wszystkie te rzeczy są jednak jedynie rozpraszaczami wpływającymi negatywnie na efektywność wykonywanej pracy. Dlatego też przed rozpoczęciem pracy zdalnej warto wyciszyć wszelkie powiadomienia w telefonie a także wyłączyć w przeglądarce internetowej karty z mediami społecznościowymi, serwisami informacyjnymi itd.

 

Zadbaj o ciszę

Tyczy się przede wszystkim osób posiadających rodzinę. To, że ktoś pracuje w domu nie oznacza, że jego praca jest gorsza czy w jakiś sposób łatwiejsza. Dlatego też dzieci w szczególności te małe należy posłać do przedszkola bądź zaprowadzić do opiekunki. Warto zamknąć okna oraz drzwi od pokoju, w którym będzie się pracować. Pozwoli to na zminimalizowanie hałasów dochodzących z innych pomieszczeń w domu a także tych dochodzących z zewnątrz. W taki warunkach praca na pewno będzie znacznie bardziej efektywna.