Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

praca z domuPraca zdalna dla wielu osób wydaje się być czymś wymarzonym. Niejeden pracownik biurowy jest w stanie wykonywać swoje obowiązki z domu. A na pewno każdy z nas chciałby chociaż spróbować zarabiać nie wychodząc z domu. Wydaje się to nie być skomplikowane. Na pozór wystarczy laptop, dostęp do Internetu i komputerowe narzędzia biurowe.. Nic bardziej mylnego. Aby skutecznie wykonywać swoją pracę z domu, trzeba być zorganizowanym i zdyscyplinowanym. Bez tego nigdy efektywnie nie wykorzystamy danych możliwości. Od czego więc zacząć? 

 

Najważniejsze jest miejsce, czyli wygospodarowanie małej przestrzeni biurowej, dzięki której możemy się poczuć, jak w biurze. Wtedy też zwiększa się samodyscyplina do pracy. Nigdy nie będziemy tak samo wydajni jak biurze, pracując w łóżku z laptopem na kolanach.

 

Można także spotkać się z opiniami, że wygląd zewnętrzny ma bardzo duży wpływ na pracę zdalną. Formalne ubranie się do pracy wpływa na naszą psychikę i na to, jak myślimy. Zdecydowanie poprawia się wtedy kreatywność i strategiczne podejście do problemów.

 

Trzeba też pamiętać o tym, że mając bezpośredni dostęp do zasobów firmowych, dzięki którym jesteśmy w stanie wykonywać pracę, można w bardzo łatwy sposób pracować więcej niż jest to wymagane. Dotyka nas wtedy w przepracowanie. Należy od samego początku ustawić sobie sztywne godziny pracy (które oczywiście w wyjątkowych sytuacjach mogą ulec zmianie). Jeżeli mamy pracować osiem godzin dziennie, to tego się trzymamy.

 

Oprócz ustalenia samych godzin pracy, trzeba mieć opracowany harmonogram. Zawarte tam powinny być preferencje dotyczące dnia w pracy, zaznaczając szczególnie przerwy, których każdy potrzebuje. Można korzystać z uroków, jakie daje praca zdalna i elastyczność godzin pracy. Przy tym wszystkim trzeba pamiętać o wyznaczaniu ambitnych terminów, które będą motywować do dalszych działań.

 

Bez względu od tego, gdzie będziemy pracować, pracodawca zawsze będzie wymagał wydajności. Trzeba więc umieć sobie z tym poradzić. A będąc odpowiednio przygotowanym, z pewnością spełnimy oczekiwania przełożonego i ułatwimy sobie pracę zdalną. Odpowiednie zaplanowanie najważniejszych aspektów tego rodzaju pracy znaczenie ułatwi pracownikom wykonywanie zadań.