Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

hc8jhpjruh28iddW 2009 roku narodziła się inicjatywa, która dziś świętuje swoje piętnaste urodziny – „Park Sztuki – Zamek Kliczków”. Pomysłodawcą i prezesem Okręgu Wrocławskiego Związku Polskich Artystów Plastyków był Piotr Wieczorek. Od tego czasu, co roku w urokliwym Zamku Kliczków oraz należącym do niego Folwarku Książęcym, spotykają się malarze z Wrocławia i Dolnego Śląska, aby tworzyć podczas pleneru.

 

Inicjatywa ta nie byłaby możliwa bez otwartości właścicieli zamku, Państwa Magdaleny Piaseckiej-Ludwin i Jerzego Ludwina, którzy udostępniają swoją przepiękną przestrzeń artystom. Miejsce pracy to nie tylko Zamek Kliczków, ale cały Dolny Śląsk z bogatą historią i dziedzictwem, z którego artyści czerpią inspirację.

 

W tegorocznym plenerze wzięło udział 10 artystów, w tym dwóch gości specjalnych – Elżbieta Terlikowska i Piotr Wieczorek. Przez 10 dni artyści przebywali razem, tworząc i dzieląc się swoją twórczością. Plener to nie tylko praca nad dziełami sztuki, ale także wymiana myśli, rozmowy i spojrzenie na sztukę z różnych perspektyw.

 

Dzięki wsparciu Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Fundacji Pro Culturae Bono oraz Międzynarodowego Centrum Ceramiki – Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, plener „Park Sztuki” odbył się po raz 15. W zamian za gościnność, artyści tradycyjnie ofiarowują jedno ze swoich dzieł właścicielom zamku, tworząc unikalną kolekcję dokumentującą każdą edycję pleneru.

 

Podsumowaniem dziesięciodniowego wydarzenia jest katalog zawierający prace powstałe w Zamku Kliczków podczas jubileuszowej 15. edycji „Parku Sztuki”. Krystyna Szczepaniak, kuratorka pleneru, podkreśla, że to nie tylko spotkanie z sztuką, ale również z ludźmi, naturą i historią, co sprawia, że każda edycja to niepowtarzalne wydarzenie.

 

Wystawa prezentująca efekty pleneru odbywa się w Bolesławieckim Ośrodku Kultury-Międzynarodowym Centrum Ceramiki w dniach 7 listopada - 17 grudnia 2023 roku i jest okazją, aby zanurzyć się w świecie twórczości artystów, którzy przez dziesięć dni wspólnie oddawali się sztuce na malowniczych terenach Zamku Kliczków.

hc8jhpjruh28idd