Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

gruntowy wymiennik cieplaDobrze działająca wentylacja w budynku pozwala na usuwanie z niego szkodliwych substancji oraz zapobiega rozwojowi wilgoci. Aby uzyskać najlepsze efekty, warto zdecydować się na system, który pozwoli na całkowicie usuwanie zużytego powietrza przynajmniej raz na dwie godziny. Taki efekt zapewni wentylacja mechaniczna. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, czy warto wprowadzić ten system do swojego domu, postaramy się Ciebie przekonać.

 

Najbardziej znanym systemem wentylowania pomieszczeń jest wentylacja grawitacyjna. Jednak nie możesz jej mieć pod swoją kontrolą. Straty ciepła przy korzystaniu z niej są również bardzo duże, co powoduje zwiększenie kosztów ogrzewania. Inaczej jest w przypadku wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Możesz nią kontrolować i w pełni dostosowywać ją do swoich potrzeb. Świeże powietrze przedostaje się do pomieszczeń dzięki wymiennikowi ciepła, który znajduje się w centrali wentylacyjnej. Jednocześnie jest tam ogrzewane, co pozwala na dostarczanie do wnętrzu w okresie zimowym ciepłego, komfortowego powietrza, które zapewni właściwe ogrzewania budynku. Ogrzanie i oczyszczone powietrze, przy użyciu przewodów wentylacyjnych będzie rozprowadzane po całym budynku.  

 

 Co zyskasz decydują się na wentylację mechaniczną? 

Jeżeli postawić na rekuperację, zyskasz przede wszystkim stałą cyrkulację powietrza w swoich wnętrzach. Doprowadzi to do obniżenia stężenia dwutlenku węgla. Stężenie to utrzymywane będzie na poziomie poniżej 0,1%. Przy tym, uda się także usunąć nadmiar wilgoci z kuchni oraz łazienki. Dodatkowo dostęp do świeżego powietrza we wnętrzach będzie po prostu nieograniczony. Jest to niezwykle ważne, jeżeli w domu są alergicy oraz małe dzieci. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewni także obniżenie kosztów ogrzewania. System grzewczy nie będzie musiał pracować aż tak intensywnie, jeżeli dom będzie miał dodatkowe źródło ciepła w postaci wentylacji. Przez cały rok możesz nie otwierać okien, a Twoim domu nadal będzie świeże, pozbawione zanieczyszczeń powietrze. 

 

Więcej o wentylacji mechanicznej znajdziesz na: https://remont.biz.pl/rekuperacja/