Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST
Jak opisuje kuratorka Monika Szewczyk-Wittek ,,wystawa zbiorowa fotografów zrzeszonych w PIX.HOUSE jest pierwszym spojrzeniem na ich archiwa w kontekście skomplikowanych relacji społecznych.

 

 

 

 

 

 

To także pierwsza próba połączenia różnych perspektyw i punktów widzenia. Tytuł wystawy nawiązuje do dramatu Doroty Masłowskiej – jednego z największych przebojów TR Warszawa, w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Spolaryzowane społeczeństwo, przytłoczone ciężarem historii, zagubione jednostki, wiara, duma i uprzedzenia. To wszystko okraszone ciętym językiem autorki sztuki składa się na portret polskiego społeczeństwa. To odniesienie zachęca do uważnego, ale też momentami ironicznego spojrzenia na fotografie zaprezentowane na wystawie „Między nami dobrze jest”. Gesty, symbole, więzi, zależności – to wokół nich toczy się narracja. Na uwagę zasługuje sposób patrzenia fotografów, a także jakie sytuacje z udziałem jednostek i grup zostały zatrzymane w kadrach. „Między nami dobrze jest” to wystawa o scenach z życia polskiego społeczeństwa od początku lat 80. przez czas transformacji i zmian aż do czasów współczesnych. Na wystawę składają się pojedyncze prace i fragmenty cykli. Skonfrontowane zostały zdjęcia, teksty, ale także ich forma ekspozycji. Istotne są także książki, których zamknięta forma jest dopełnieniem wypowiedzi fotografów. Publikacje zaprojektowane przez Andrzeja Dobosza koncentrują się wokół tematów istotnych z punktu widzenia polskiego społeczeństwa. Są też złożoną analizą zachowań i tendencji, które fotografowie bacznie obserwują i dokumentują. Wśród prezentowanych prac można zobaczyć fragment cyklu „Blisko ziemi, daleko do nieba”, fotografie zrealizowane podczas protestów kobiet Michała Adamskiego, a także zdjęcia z projektów „Nie”, „Nic ciekawego”, „Wesele” Adriana Wykroty oraz „Mechanizm”, „Blue Box” Mariusza Foreckiego i „Bo żyję” Mariusza Stachowiaka (wyd. PIX.HOUSE)”.

 

Data: 3 marca - 21 maja 2023 r.

Miejsce: Galeria FOTO-GEN OKiS pl. bpa Nankiera 8, Wrocław

Bilety:

normalny – 10 zł

ulgowy* – 5 zł

grupowy – 7 zł od osoby (grupa od 8 osób)

grupowy ulgowy* – 3,50 zł od osoby (grupa od 8 osób)

rodzinny – 15 zł ( 1 osoba dorosła +do pięciu dzieci)

oprowadzania grup (od 8 osób) z kuratorem galerii*:

— j. polski: 20 zł

— j. angielski: 30 zł

*Bilet ulgowy przysługuje: emerytom, rencistom, uczniom, studentom

Wstęp bezpłatny przysługuje: dzieciom do lat 7, studentom kierunków artystycznych i pokrewnych, dziennikarzom, osobom powyżej 70. roku życia, Zasłużonym Działaczom Kultury, Zasłużonym Kulturze Gloria Artis lub adekwatnie odznaczonym, pracownikom galerii i muzeów na podstawie legitymacji pracowniczych, przewodnikom miejskim w trakcie oprowadzania.

 

Organizatorzy:

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

logo